بلوط می‌خواهد با اتکا به توانمندی‌های کم‌نظیر گردآوری شده، دغدغه‌های مشترک اجتماعی، اهداف متعالی و نیز خلاقیت و نگاه نو، اکسیژنی تازه به فضای معیشت مردم و نیز کسب و کار و اقتصاد بدمد. بلوط نهالی‌ست که از خاک همین سرزمین، از جنس همین مردم و از دل همین دغدغه‌ها سر برمی‌دارد. ما می‌خواهیم موجودیتی خلق کنیم که نماد استحکام است و اصالت، نماد مهربانی است و دهندگی، و نماد رشد است و نمو. و چه نامی بهتر از بلوط که هم با این انگیزه‌ها و افق‌ها هم‌خوانی دارد و هم یادآور این سرمایه‌کم‌نظیر ملی و  وجه اشتراک و پیوند‌دهنده بسیاری از ملل دیگر است که متأسفانه دیری است در کشور عزیزمان ایران با کم‌لطفی و غفلت مواجه است. شاید بتوانیم با نشاندن بذر این نام در دل‌ها و ذهن‌های هموطنانمان، نقشی هرچند کوچک در توجه بیشتر آن‌ها به این سرمایه ملی و سایر سرمایه‌های ملی در حال تخریب هم داشته باشیم.

در شرايط پر تنش اقتصادى كه معيشت بخش قابل توجهی از جامعه به سختی افتاده، كسب و كارها رونق سابق را ندارند، بسیاری از مردم نگران دخل و خرج خود هستند و سود خريدار يا فروشنده در زيان طرف مقابل خلاصه شده، بلوط به دنبال حرکت به سمت آرمان‌شهری است که در آن همه برنده هستند و خوشنود و دل‌آرام…

 به منظور تحقق این هدف، و در گام اول، بلوط مجموعه خدمات بی‌نظیری را با تکیه بر دانش و فناوری ارائه می‌کند که ضمن آن کاربران به ساده‌ترین وجه ممکن از اعتبار قرض‌الحسنه‌ای بهره‌مند می‌شوند که در معیشت آن‌ها گشایش واقعی ایجاد می‌کند. بلوط در کنار ارائه این اعتبار خرید، هزینه‌های خریدهای عمومی کاربر را نیز کاهش می‌دهد و به او این امکان را می‌دهد که از تأمین مایحتاج زندگی خود در بستری ساده و قابل اعتماد، اما هوشمند و خلاق، لذت ببرد. ولی این‌همه نه به قیمت زیان فروشنده، بلکه توأم با رونق بیشتر و گرمی روزافزون کسب و کار فروشنده رقم می‌خورد. حتی بانک‌ها هم از مشارکت در این طرح حداکثر منافع را کسب می‌کنند و از این هم‌افزایی خوشنود خواهند بود.

 • دریافت اعتبار قرض‌الحسنه و کم‌هزینه (بدون هزینه‌های پنهان!) به ساده‌ترین وجه ممکن
 • دریافت امتیازات منحصربه‌فرد به کاربران بر روی سایر خریدهای غیراعتباری
 • تسهیل فرآیند خرید با امکان جستجوی کالاها و خدمات در محیطی هوشمند و زیبا و پرداخت هزینه‌های خرید به ایمن‌ترین روش‌های حضوری و غیرحضوری ممکن و نیز جمع‌آوری و استفاده از امتیازها و خدمات دیگر بلوط در فضای خلاقانه و دل‌انگیز باشگاه نوژیان

امتیازهای اعطایی به کاربران بر روی خرید‌های غیر اعتباری آن‌ها از خصوصیاتی برخوردارند که هیچ باشگاه مشتریان دیگری قادر به تأمین مجموعه آن‌ها نیست (یا حداقل ما که دائماً در حال رصد این فضا هستیم مشابه آن‌را ندیده‌ایم!)

 • این امتیازها دارای ارزش نقدی بوده و برای پرداخت هزینه خریدهای آتی قابل استفاده خواهند بود. (بله! می‌دانیم این خصوصیت را برخی دیگر از باشگاه‌ها نیز دارند، ولی بقیه داستان را بخوانید و خودتان قضاوت کنید!)
 • فارغ از اینکه امتیازها بر روی خرید چه کالا یا خدمتی کسب می‌شوند، برای خرید کالا یا خدمات دیگر قابل استفاده خواهند بود. مثلاً کاربر می‌تواند بخشی از هزینه خرید لوازم خانگی مورد نیاز خود را از محل امتیازهای کسب شده بر روی خرید مایحتاج منزل در یک فروشگاه زنجیره‌ای پرداخت کند.
 • این امتیازها فارغ از – و علاوه بر – تخفیف‌ها و امتیازهای اعطایی به کاربر توسط خود پذیرنده، و از محل منابع متعلق به خود بلوط به کاربر تخصیص داده می‌شود. لذا استفاده از کارت بلوط نسبت به هر کارت دیگری برای کاربر به صرفه است.
 • کاربران می‌توانند حتی پیش از خرید و تنها با شارژ حساب خود از امتیازهای قابل توجهی بهره‌مند شوند.
 • این امتیازها نه تنها قابلیت نقد‌شوندگی و استفاده برای پرداخت هزینه خریدهای بعدی را دارند، بلکه می‌توانند به منظور استفاده از مجموعه بسیار جذابی از پیشنهادات ویژه بلوط در باشگاه نوژیان (از جمله مشارکت در امور خیریه و قرعه‌کشی‌ها و جشنواره‌ها) مورد استفاده قرار گیرند.

برای باشگاه کاربران بلوط – محیطی زیبا و دل‌انگیز و جذاب که همه بلوطی‌ها در آن دور هم جمع هستند و از حضور خود در آن لذت و منفعت می‌برند – چه اسمی زیباتر از نوژیان می‌توان انتخاب کرد؟ نوژیان نام منطقه‌ای جنگلی با یکی از بالاترین تراکم‌های درخت بلوط در ایران و آبشاری رویایی با همین نام در لرستان سرفراز و دوست داشتنی است. با دانستن این نکته، به نظر شما انتخاب این نام برای باشگاه کاربران بلوط حرکتی زیبا و به‌جا نیست؟

بدون اغراق اصلی‌ترین تمایز بلوط نسبت به سامانه‌ها و کارت‌های مشابه در اهداف و رسالت آن است. افق نگاه ما فراتر از دریافت کارمزد روی یک اعتبار یا خرید و فروش است و در بسیاری از مقاطع برای دستیابی به اهداف والاترمان از این سودهای مقطعی چشم می‌پوشیم. ما در پی آن بوده‌ایم که بستری برای خرید و فروش و تأمین مالی ایجاد کنیم که در آن همه ذینفعان برنده و خوشنود و راضی باشند، چرا که اعتقاد داریم دوام و پایداری و رشد تنها در گرو رضایت‌مندی همه ذینفعان است.

این تمایز اصلی به چند تمایز ملموس‌تر برای کاربران و پذیرندگان ترجمه می‌شود:

 • امکان اعطای اعتبار قرض‌الحسنه واقعی در حجم بسیار بالا
 • بهره‌مندی کاربران از طیف گسترده‌ای از امتیازات منحصربه‌فرد
 • ساختار امن و ساده و جذاب از نظر فنی و مالی
 • افزایش فروش و گردش مالی برای پذیرندگان
 • و بسیاری مزایای دیگر که به صورت جداگانه برای کاربران و پذیرندگان در بخش‌های دیگر این سایت به آن‌ها پرداخته شده است…
 • سطح بالای ارائه خدمات و کیفیت پذیرش مشتریان
 • پوشش طیف بسیار وسیع و متنوعی از نیازهای کالایی و خدماتی کاربران (از نظر کیفی، کمّی و جغرافیایی)
 • صداقت و شفافیت و حرفه‌ای بودن در ارائه خدمات

اگر کارت بلوط در دست دارید یا به عضویت خانواده بلوط درآمده‌اید، نشانگر این است که:

 • از اعتبار بالایی برخوردارید.
 • باهوش و مطلعید و آثار بلندمدت عضویت در بلوط را به خوبی درک می‌کنید و با استفاده از امتیازهای ویژه و اعتبار بلوط، هزینه‌های خود را کاهش می‌دهید و آینده‌ای بهتر برای خود و وابستگان خود رقم می‌زنید.
 • به‌روز هستید و از این رو انتخاب نموده‌اید از ابزارهای روزآمد مالی و فناورانه که به منظور ساده‌سازی و کاهش هزینه‌های زندگی ابداع می‌شوند استفاده کنید، نه اینکه با اتکا به روش‌های سنتی مبادلاتی و مالی، فرصت‌های طلایی را از دست بدهید.

از وجهه خوب و صفات پسندیده برخوردارید و از این روست که بلوط – با این نگاه وسواس‌گونه به تصویر خود و کاربرانش – علاقه‌مند و مفتخر به خدمت‌رسانی به شماست تا به عنوان سفیر بلوط و با در دست داشتن کارت بلوط، شخصیتی که بلوط برای خود تعریف نموده است را نمایندگی کنید.

یکی از مهمترین برنامه‌های جاری بلوط که به امید خدا و با تلاش بی‌وقفه همکاران ما خیلی زودی به ثمر خواهد نشست، عمومیت امکان دریافت اعتبار بلوط برای همه افراد است، نه فقط افراد با درآمد ثابت. تمام تلاش ما بر این متمرکز است که این خواسته را در اسرع وقت محقق کنیم و گام‌های اصلی مورد نیاز در این مسیر را هم برداشته‌ایم. ولی واقعیت این است که اجرایی کردن این کار نیاز به همراهی کامل بانک‌های عامل خواهد داشت و اندکی زمان خواهد برد.

لذا اگر در استخدام یا بازنشسته سازمان یا اداره یا شرکت مشخصی نیستید و یا سازمان شما به هر دلیلی (که بسیار بعید به نظر می‌رسد) مایل به پیوستن به بلوط نیست، غم به دلتان راه ندهید! اولاً به راحتی می‌توانید استفاده از سایر خدمات بلوط (از جمله امتیازات عمومی و خدمات ویژه باشگاه نوژیان) را آغاز کنید، و ثانیاً به زودی امکان دریافت اعتبار بلوط به صورت مجزا و غیر سازمانی برای شما فراهم خواهد شد.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که حتی اگر امکان پیوستن انفرادی به بلوط برای شما فراهم باشد، ما اکیداً توصیه می‌کنیم که از طریق مشارکت سازمان و در کنار سایر همکاران خود به این سامانه بپیوندید، چرا که در این صورت اولاً نیازی به مراجعات بانکی و طرفیت مستقیم با بانک عامل نخواهید داشت، ثانیاً محدودیت‌های مرسوم بر تسهیلات قرض‌الحسنه در نظام بانکی کشور بر شما اعمال نخواهد شد.

بلوط را به سازمان خود پیشنهاد دهید.

این سؤال یک جواب کوتاه دارد: خیر!

ولی اجازه بدهید ما هم از شما یک سؤال بپرسیم. وقتی بلوط امکان دریافت اعتبار قرض‌الحسنه و کم هزینه را برای حجم بسیار بالایی از افراد ایجاد کرده‌است، چرا نباید مایل به استفاده از این امکان باشید؟ یقین بدانید هزینه استفاده از این اعتبار (که همان کارمزد مختصر قرض‌الحسنه آن است) بسیار از نرخ تورم و افزایش هزینه‌های کالا و خدمات کمتر است و حتی اگر نیازی به دریافت این اعتبار ندارید، خصوصاً با توجه به سادگی باورنکردنی دریافت آن، از هر جهت معقول و مقرون به صرفه است.

البته لازم است توجه داشته باشید که در فاز اول (که خیلی زود به پایان می‌رسد!) امکان دریافت اعتبار قرض‌الحسنه تنها در صورت مشارکت سازمان یا اداره یا شرکت شما در طرح بلوط وجود خواهد داشت و در فاز بعدی این اعتبار به صورت انفرادی و مستقیم در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. لذا اگر تمایل دارید خود و همکارانتان از این امکان بی‌نظیر بهره‌مند شوید، سازمان خود را به تماس با ما و پیوستن به بلوط ترغیب کنید. پیوستن سازمان به طرح موجب می‌شود محدودیت‌های مرسوم در نظام بانکی بر سقف اعتبار قرض‌الحسنه اعمال نشود و نیز افراد بتوانند بدون مراجعه به بانک و طی یک فرآیند بسیار ساده از این اعتبار بهره‌مند شوند.

اگر به هر دلیلی همچنان مایل به دریافت این اعتبار قرض‌الحسنه سهل‌الوصول نیستید، یا سازمان شما در پیوستن به طرح بلوط تعلل می‌کند و باید تا زمان عمومی شدن تخصیص این اعتبار صبر کنید، کماکان می‌توانید استفاده از سایر خدمات ویژه بلوط و امتیازات ویژه باشگاه نوژیان را آغاز کنید.

همانطور که پیشتر توضیح داده شد ارائه اعتبار بلوط در حال حاضر تنها در صورت مشارکت سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها در طرح و به کارمندان و بازنشستگان آن‌ها مقدور است، ولی امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پیشرفت‌های حاصل شده بتوانیم از نیمه زمستان ۹۸ این اعتبار را به صورت عمومی به همه افراد متقاضی ارائه کنیم.

بلوط به شما نمی‌گویید چه چیزی را می‌توانید بخرید و چه چیزی را نمی‌توانید بخرید، بلکه سعی می‌کند شبکه پذیرندگی خود را تا جای ممکن از منظر کمّی و کیفی گسترش بدهد تا دست شما در انتخاب کالا و خدمت مورد نظرتان تا جای ممکن باز باشد، و سعی می‌کند آن خرید را از نظر مالی تأمین و از نظر اجرایی آسان و جذاب کند. طبعاً نیازهای افراد از منظر سطح کیفی کالاها و خدمات مورد استفاده متفاوت است و بلوط نیز این تفاوت رویکرد و نیاز را در گسترش شبکه پذیرندگی خود لحاظ کرده‌است تا همه سطوح کالایی و خدماتی را پوشش دهد.

در فاز اول که تخصیص اعتبار به افراد در صورت مشارکت سازمان یا اداره یا شرکت آن‌ها در طرح بلوط صورت می‌پذیرد، میزان اعتبار تخصیصی به هر فرد تابع نوع تعامل سازمان با بلوط و نیز توان بازپرداخت اقساط مشخص شده توسط کارمند/بازنشسته از محل حقوق و مزایای وی خواهد بود. میزان این اعتبار تخصیصی از سقف‌های معمول تسهیلات قرض‌الحسنه تبعیت نمی‌کند و ارتباطی به این محدودیت‌ها ندارد.

جدول زمانی بازپرداخت اعتبار توسط کاربران به نوع تعامل سازمان با بلوط بستگی دارد ولی این بازپرداخت در حداقل ۱۲ قسط ماهانه یا بیشتر انجام می‌شود و کارمزد قرض‌الحسنه (عموماً معادل ۴٪ اعتبار دریافتی) نیز در پایان دوره توسط کاربر قابل پرداخت خواهد بود.

به جرأت می‌توانیم بگوییم خدمتی که بلوط در افزایش قدرت خرید و کاهش هزینه‌های آن به کاربران خود ارائه می‌کند بی‌مثال است. ولی ما نمی‌خواهیم خودمان در این مورد قضاوت کنیم. به شما پیشنهاد می‌کنیم که طرح‌هایی که ممکن است از نظر شما هرگونه مشابهتی به بلوط داشته باشند را بررسی کنید و ببینید کدام‌یک از آن‌ها این امکان را به حجم نامحدودی از کاربران می‌دهند که به دور از پیچیدگی‌های نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه بگیرند و همچنین هیچ افزایش قیمتی روی اجناس خریداری شده توسط آن‌ها اعمال نشود. به اذعان کارشناسان بانکی و مالی، این یک خدمت به تمام معنا بی‌نظیر و شیرین است که علاوه بر مزیت‌های مورد اشاره، امتیازها ویژه‌ی دیگری را نیز به کاربران اختصاص می‌دهد.

نظر افراد در مورد بانک‌های مختلف متفاوت است. ممکن است شما از یک بانک خدمات بهتری دریافت کرده باشید، کمتر در صف مراجعه به باجه‌های یک بانک منتظر مانده باشید و یا سود بیشتری از سپرده‌کردن وجوه خود در بانکی خاص دریافت نموده باشید. ولی هیچ یک از این موارد معیار اصلی بلوط در انتخاب بانک عامل نبوده است، چون اساساً تمامی فرآیندهای ارتباطی کاربران و پذیرندگان و سازمان‌ها در سامانه بلوط از طریق خود شرکت بلوط انجام می‌شود و جز در موارد بسیار نادر، افراد نیازمند دریافت خدمت یا مراجعه به بانک نخواهند بود. بانک صرفاً عاملیت مالی سامانه بلوط را بر عهده خواهد داشت.

پس چه چیزی معیار اصلی انتخاب اولین بانک عامل بلوط بوده است؟ اعتماد عمومی و گستردگی شبکه. بدون شک یکی از بانک‌های بزرگ ایران از بالاترین سطح اعتماد عمومی (به جهت عدم امکان ورشکستگی) و نیز گسترده‌ترین شبکه شعب و شناخته‌شدگی در سطح کشور برخوردار است. این سطح از اعتماد عمومی به پایداری و قوام بانک، در کنار خدمت‌رسانی مناسب و پذیرش مستقیم و باکیفیت کاربران و پذیرندگان توسط خود بلوط، ظرفیت مشترکی را ایجاد می‌کند که احتمالاً از نقطه شروع دیگری دست‌یافتنی نبود.

در صورت لزوم بله. برای مثال شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط از طریق یکی از بازوهای اجرایی خود با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز همکاری نزدیک داشته و دارد. حتی در طرح بلوط هم با وجود اینکه ما ترجیح می‌دهیم همکاری با سازمان‌ها را در بستر عاملیت یکی از بانک‌های بزرگ ایران شکل دهیم، در صورتی که سازمانی به هر دلیل قادر به همکاری با بانک ملی ایران نباشد، می‌توانیم از عاملیت بانک‌های دیگر برای خدمت‌رسانی به آن سازمان و کارمندان/بازنشستگان آن استفاده کنیم. در عین حال بلوط پلتفرمی طراحی و ایجاد نموده‌است که سایر بانک‌ها نیز می‌توانند به سادگی به آن متصل شوند و از مزایای آن بهره‌مند گردند. هدف بلوط گسترش این سامانه و خدمات در عرصه ملی و بهره‌مندی حداکثری مردم از منافع آن است و از این جهت در صورت لزوم با آغوش باز آمادگی همکاری با سایر بانک‌ها را نیز خواهد داشت.

وابستگی خیر، ولی همبستگی چرا! شرکت بلوط مبدع و مالک طرح و سامانه بلوط است و این مالکیت معنوی را به ثبت رسانده است. این شرکت مفتخر است که طی مذاکرات طولانی و سنگین و اعمال تغییرات لازم بر روی مدل‌های مالی و فنی، تأیید همه جانبه کارآمدی مالی و فنی و ویژگی‌های منحصر به فرد این سامانه را از یکی از بانک‌های بزرگ ایران – که طبعاً نام بزرگ و اعتبار خود را به سادگی پشت هر طرحی قرار نمی‌دهد – دریافت نموده است و همراهی این بانک را به عنوان بانک عامل سامانه بلوط بدست آورده است. بی‌شک همراهی بیکی از بانک‌های بزرگ ایران با بلوط در راستای فراگیر کردن خدمات کم‌نظیر این سامانه و اشاعه آن در سطح ملی بسیار گران‌بها و پر اهمیت است و بلوط بابت همراه کردن این بانک بزرگ با خود در این طرح ملی به خود می‌بالد. با همه این اوصاف، رابطه‌ای از جنس سهامداری یا مالکیت بین یکی از بانک‌های بزرگ ایران و شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط وجود ندارد.

بلوط را شما راه‌اندازی کرده‌اید. بله همین شمای خواننده این مطلب… چرا این را می‌گوییم؟ به دو دلیل:

اول اینکه بلوط زاییده نیازها و دغدغه‌ها و امیدها و آرزوهای جامعه ماست. جامعه‌ای که شما و ما آن را می‌سازیم.

دوم اینکه بلوط را جمعی راه‌اندازی کرده‌اند که از خود شما هستند. شاید همدیگر را در ایستگاه اتوبوس دیده باشیم. شاید جلوی درب یک اداره و هنگام ورود به هم با لبخند تعارف زده باشیم. شاید یک وقتی، یک‌جایی، هم‌مدرسه‌ای یا هم‌دانشگاهی بوده باشیم. شاید در صف نان با هم گپ زده باشیم یا در یک فروشگاه از کنار هم رد شده باشیم. شاید همزمان پای یک برنامه تلویزیونی خندیده باشیم یا با دیدن لحظه به ثمر رسیدن گل تیم ملی جیغ کشیده باشیم…

شاید همزمان و در دو نقطه مختلف از این مرز و بوم، به این فکر کرده باشیم که چرا با اینهمه توانمندی و منابع در مملکتمان، وضعیتمان از این که هست بهتر نیست، و هر دو با هم بغض کرده باشیم. شاید همزمان در دل گفته باشیم باید سهم خود را در بهبود وضعیت این مملکت و مردم آن ایفا کنیم، هرآنچه در توانمان هست، و قامت راست کرده باشیم…

مادران و پدران و خواهران و برادران و فرزندان ما در میان شما هستند و قلب ما می‌تپد برای اینکه همه با هم بهتر زندگی کنیم. ما نه تنها در میان شما هستیم، بلکه خود شما هستیم…

بلوط نه به دولت وابسته است، نه از نهاد و سازمان خاصی برآمده است، نه پشتوانه‌ای دارد که بشود از آن تعبیر رانت داشت، نه حزبی است و نه متعلق به گروهی خاص.

می‌پرسید مگر می‌شود در این مملکت بدون هیچ پشتوانه‌ای توفیقاتی در این ابعاد کسب کرد؟ جواب این است که مسلم است که خیر، نه تنها در این مملکت، بلکه در هیچ جای دنیا نمی‌شود! ولی هنوز در مورد پشتوانه‌های بلوط صحبت نکرده‌ایم. بلوط پشتوانه‌هایی دارد که به آن‌ها می‌بالد و از آن‌ها در مسیر بالندگی و رشد و تکامل حداکثر استفاده را می‌برد.

بزرگترین پشتوانه بلوط هویتی است که برگزیده‌ است. بلوط خیرخواه است و دهنده و مهربان، و تأمین خاطر دیگران را بر منافع خود مقدّم می‌داند. و مگر می‌شود که تو هدفت خیر باشد و نیکی کنی و در دجله اندازی و ایزد در بیابانت باز ندهد؟

پشتوانه دیگر بلوط مجموعه دانش و تجارب و توان‌مندی‌های کم‌نظیری‌ست که گرد هم آمده‌است. این مجموعه، موتور محرکه‌ای بسیار قوی برای حرکت به جلو در اختیار ما گذاشته است. ما انرژی این موتور محرکه را از چشم دوختن به اهداف بلند و نیکومان می‌گیریم و هرگاه سختی می‌کشیم یا می‌رنجیم، با یادآوری لبخند رضایتی که به صورت افراد خواهیم نشاند و طرح نویی که در خواهیم انداخت و فلکی که سقف خواهیم شکافت، عرق خستگی را از پیشانی خود پاک می‌کنیم و به مسیرمان ادامه می‌دهیم.

اگر بلوط یک انسان بود، خصوصیات زیر را به ذهن متبادر می‌کرد، خصوصیاتی که همه اعضای خانواده بلوط می‌کوشند در اقدامات و تعاملات داخلی و بیرونی خود در آن زبان‌زد باشند.

 • بلوط تأمین خاطر دیگران را بر منافع خود مقدّم می‌داند، دهنده و مهربان است و به طرز دلگرم کننده‌ای پشتیبان افرادی که با او تعامل دارند.
 • بلوط قابل اعتماد است و منظم و دقیق. بلوط هم حواسش به مسئولیت‌هایش هست، و هم مسئولیت‌پذیر است.
 • بلوط شفاف است و منصف، و در عین حال ساده و از پیچیدگی به دور.
 • بلوط هم هوشیار است و آگاه، و هم باهوش. در عین حال بلوط خلاق است و خوش ذوق. بلوط نمی‌خواهد فقط کارهایی که بقیه انجام می‌دهند را به طرز بهتری انجام دهد، بلکه اساساً می‌خواهد کارهای متفاوتی انجام دهد و معمولاً راه‌حل‌ها و پیشنهادات جذابی دارد که مخاطب از شنیدن و عمل به آن لذت و منفعت می‌برد.
 • بلوط هم از توان اجرایی بالا برخوردار است و هم از دانش لازم، و همیشه در تلاش است این دانش و تجربه را به‌روز و مؤثر نگاه دارد. این عوامل، در کنار اراده محکم، صبر زیاد، انرژی مثبت و انگیزه بالا، پیشروی به سمت هر هدفی را برای بلوط مقدور می‌کند.
 • بلوط با وجود ابهت، قوام شخصیت و برخورداری از اصول تعریف شده که به آن پایبند است، بسیار صمیمی و دوست داشتنی و قابل نزدیک شدن است. بلوط با هرکسی به فراخور احساس و آداب و تمایلات و شرایط خود او صحبت می‌کند و می‌تواند هم‌نشینی خوب و دوست‌داشتنی و قابل اعتماد برای همه افرادی که با آن‌ها تعامل می‌کند باشد.

بلوط در عین اینکه در لحظه زندگی می‌کند و نقش‌های خود را با تعهد و تخصص ایفا می‌کند و همیشه دنبال بهبود وضعیت برای افرادی ست که در دایره تأثیرگذاری او حضور دارند، دغدغه‌های بزرگتری از زندگی روزمره دارد و به دنبال تأثیرگذاری بیشتر و بنیادی‌تر در عرصه‌های اجتماعی و ملی است.

بلوط ارزش‌هایی دارد که سعی می‌کند به هیچ عنوان از آن‌ها کوتاه نیاید و آن‌ها را در همه کارها و تصمیم‌های اساسی و تعاملات درونی و بیرونی خود لحاظ کند. مهم‌ترین این ارزش‌ها عبارتند از:

 • وفای به عهد، امانت‌داری و مسئولیت‌پذیری – اگر قراری می‌گذاریم، وعده‌ای می‌دهیم یا چیزی از کسی نزدمان به امانت داریم، از آن مراقبت می‌کنیم و به آن پایبندیم. این وفای به عهد و مسئولیت‌پذیری هم متوجه ساز و کارهای داخلی است و هم متوجه تعهد ما به کاربران و ذینفعانمان.
 • خیرخواهی و دهندگی – کارها و تصمیماتمان در جهت خیر جمعی و انتفاع بیشتر همه ذینفعان است.
 • عدالت و صداقت – در تصمیم‌ها و کارهایمان جانب عدالت را رعایت می‌کنیم و صادقیم. رشد پایدار در گرو بهره‌مندی عادلانه همه ذینفعان تحقق پیدا می‌کند و صداقت مولّد اعتماد و ارتباط پایدار است.
 • بهروزی، خلاقیت، پیشرفت و یادگیری – نسبت به محیط اطراف و محیط داخلی خودمان آگاهی کامل داریم و خود را به دانش و تجربه و خلاقیت و نوآوری مجهز می‌کنیم تا بهترین تصمیم‌ها را بگیریم و در مسیر بهروزی حرکت کنیم.
 • شجاعت و اقتدار – در تصمیم‌گیری‌ها و اقداماتمان شجاع هستیم و پس از اخذ تصمیم‌های خردمندانه و آگاهانه و مبتنی بر اصول، مقتدرانه آن را اجرا می‌کنیم.
 • کیفیت و دقت – کارهایمان را با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌دهیم و تا جای ممکن نمی‌گذاریم عاملی در کاهش این کیفیت نقش ایفا کند. نسبت به همه جزئیات حساس و دقیق هستیم و فارغ از اینکه چه کاری انجام می‌دهیم، کیفیت کار ارائه شده را محک و نشان‌گر توانمندی خود می‌بینیم.
 • احترام و تواضع – با یکدیگر با احترام و تواضع تعامل می‌کنیم.
 • وفاداری – به یکدیگر، به جامعه و اهداف خود، و نیز به همه ذینفعان خصوصاً کاربران خود، وفاداریم و تا وقتی که به عهد و پیمان و اصول ما پایبند هستند همه جوره پای آن‌ها می‌ایستیم و بیش از آنچه در تعهد ماست به آن‌ها خیر می‌رسانیم.
 • سادگی – همه چیز را ساده می‌کنیم. زیبایی در سادگی نهفته است. این سادگی هم در ساز و کارهای داخلی ما مشاهده می‌شود و هم در محصولات و خدمات ما – البته با حفظ جذابیت و شادابی.
 • انگیزه – به طور مداوم از مرور و بازگویی اهداف بزرگی که در سر داریم انگیزه می‌گیریم، انگیزه‌ای که ‌آن را موتور محرکه و انرژی‌بخش همه کارها و رفتارهای خود می‌دانیم.

بلوط زمانی خود را موفق می‌داند که هر فردی دوست دارد بهتر و راحت‌تر خرید کند، و یا راحت‌تر و بیشتر بفروشد، اولین کلمه‌ای که در ذهنش نقش می‌بندد بلوط باشد. این بهینگی و راحتی می‌تواند طیف گسترده‌ای از تسهیلات و خدمات و امکانات را در بر بگیرد. منابع مالی کم‌هزینه‌تر، تخفیف‌ها و امتیازات بیشتر و جذاب‌تر، جست‌و‌جوی دقیق‌تر و راحت‌تر، دریافت پیشنهادات هدف‌مند‌تر و مناسب‌تر و پرداخت سریع‌تر و امن‌تر از یک سو (برای کاربران) و مشتریان بیشتر و توانمندتر، فروش و گردش مالی بیشتر و تبلیغات گسترده‌تر و مؤثرتر  از سوی دیگر (برای پذیرندگان) تنها مثال‌هایی از این موارد هستند.

©صاحب امتیاز تمامی حقوق وب‌سایت، بلوط می باشد. ۱۳۹۸- ۱۳۹۷