چارچوب‌های حریم خصوصی بلوط

هر ارتباط یا تبادل اطلاعاتی که بین بلوط و سایر ذینفعان، شامل کاربر و پذیرنده، در بستر اینترنت یا به صورت مکتوب انجام می‌شود به ایجاد “داده” یا اطلاعات می‌انجامد. بلوط به منظور خدمت‌رسانی بهتر به شما برخی از این اطلاعات را ذخیره و از آن‌ها استفاده می‌کند. دلیل و نحوه گردآوری این اطلاعات، سیاست کلی بلوط در این مورد و همین‌طور وظایف متقابل بلوط و کاربران در مورد این اطلاعات در این صفحه توضیح داده شده است.

چه اطلاعاتی را ذخیره می‌کنیم؟

همانند سایر سرویس‌های مالی مبتنی بر اینترنت، اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی، اطلاعات ثبتی و شناسنامه‌ای، آدرس محل سکونت، آدرس پست الکترونیک، شماره تلفن و غیره که کاربر یا پذیرنده در هنگام ثبت نام در سامانه بلوط ارائه می‌کند و نیز سایر اطلاعاتی که به صورت داوطلبانه در اختیار بلوط قرار می‌گیرد (مانند تصویر پروفایل یا …) توسط بلوط ذخیره می‌گردد. به علاوه اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی، نوع مرورگر و تنظیمانت آن، اطلاعات دستگاه استفاده شده و تنظیمات مربوط به آن‌ها، جستجوها و درخواست‌های کاربران و پذیرندگان به صورت خودکار بر روی سرورهای بلوط ذخیره می‌شود. البته به منظور تأمین حداکثری امنیت کاربران، بلوط در هنگام انجام تراکنش بانکی اطلاعات کارت کاربر اعم از شماره کارت، رمز اول یا دوم، CVV2 و تاریخ انقضا را ذخیره نمی‌کند.

چرا این اطلاعات را ذخیره می‌کنیم؟

بخشی از این اطلاعات به منظور رعایت ملاحظات امنیتی و عدم امکان دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات و داشبوردهای کاربران و پذیرندگان ذخیره می‌شود. برخی دیگر از این اطلاعات هم برای آسان‌تر کردن دسترسی‌ها و فعالیت‌های کاربران و پذیرندگان در سامانه بلوط و تطبیق هرچه‌بیشتر محصولات بلوط با سلیقه‌ها و تمایلات کاربران و پذیرندگان ذخیره‌سازی می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این اطلاعات را چگونه گردآوری می‌کنیم؟

برخی از این اطلاعات را شما هنگام ثبت نام در سامانه بلوط در اختیار ما قرار می‌دهید. بخش دیگری از این اطلاعات مانند نوع دستگاه و سیستم‌عامل آن با اجازه شما و هنگام نصب اپلیکیشن‌های بلوط بر روی تلفن همراه شما گردآوری می‌شود. اطلاعاتی از قبیل جستجوها و فعالیت‌های شما در اپلیکیشن‌های بلوط نیز به طور خودکار ذخیره می‌گردند.

سیاست بلوط در مورد این اطلاعات چیست؟

بلوط اطلاعات کاربران و پذیرندگان را محرمانه تلقی می‌کند و تنها اطلاعات عمومی از قبیل آدرس و شماره تماس پذیرنده و کالا و خدمات ارائه شده و … را به نمایش می‌گذارد. همین‌طور در صورتی که پیشبرد سفارش، درخواست یا فعالیتی برای کاربر یا پذیرنده نیازمند واگذاری این اطلاعات به شخص ثالث باشد، این کار با اجازه کاربر/پذیرنده انجام خواهد شد. اعضای تیم بلوط به منظور حفظ امنیت و نظارت بر ساز و کارها و فعالیت‌ها و نیز بهبود محصولات بلوط به صورت طبقه‌بندی شده و محدود به اطلاعات ذخیره شده دسترسی خواهند داشت. طبیعتاً بانک عامل و شرکت‌های پرداخت الکترونیک که بخشی از شبکه پرداخت را تشکیل می‌دهند به صورت محدود به برخی از اطلاعات کاربران و پذیرندگان دسترسی خواهند داشت و هریک تابع سیاست‌های خود در زمینه حفظ حریم شخصی کاربران بوده و در مقابل این دسترسی‌ها پاسخگو خواهند بود.

سایر اطلاعات شخصی و مالی پذیرنده و کاربر در بلوط جز به حکم قانون و با دستور مقام قضایی در اختیار هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی دیگری قرار داده نمی‌شود.

مسئولیت کاربر در مورد این اطلاعات چیست؟

اطلاعات گردآوری شده از کاربر/پذیرنده در زمان ثبت‌نام و نیز استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای بلوط به منظور حفظ امنیت و خدمت‌رسانی بهتر به ایشان استفاده می‌شود و از این رو حصول اطمینان از صحت و کامل‌بودن این اطلاعات در هنگام ارائه آن‌ها ضروری است. همچنین کاربر/پذیرنده متعهد است ضمن پرهیز از ارائه اطلاعات غلط یا هرگونه جعل و مخفی کردن هویت، در صورت تغییر هریک از اطلاعات ارائه شده به بلوط در اسرع وقت نسبت به اصلاح این اطلاعات در سامانه بلوط اقدام کند. اطلاعات تماس (شامل شماره تلفن و ایمیل و آدرس) ثبت شده توسط کاربر/پذیرنده مورد تأیید وی قلمداد می‌شود و جهت ارسال پیام توسط بلوط به او مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همانطور که بلوط حداکثر تلاش خود را برای حفظ محرمانگی و عدم انتقال اطلاعات شخصی به اشخاص ثالث به کار می‌بندد، ضروری است کاربران و پذیرندگان بلوط نیز محرمانگی اطلاعات حساب خود را حفظ کنند. در صورت عدم رعایت محرمانگی اطلاعات توسط کاربر/پذیرنده و سوء استفاده اشخاص ثالث از این غفلت و کوتاهی صاحب اطلاعات، مسئولیت خسارات وارده بر عهده او خواهد بود. لازم است کاربر/پذیرنده در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا استفاده غیرمجاز از حساب شخصی، مراتب را در اسرع وقت به بلوط اطلاع دهد تا اقدامات لازم جهت حفظ امنیت حساب و سامانه به‌عمل آیند.

©صاحب امتیاز تمامی حقوق وب‌سایت، بلوط می باشد. ۱۳۹۸- ۱۳۹۷